Sākums » Blogs » Publikācijas » Pilnstikla kontrukcijas radošajiem

Pilnstikla kontrukcijas radošajiem

Ieraksts veikts: Publikācijas 0

pilnstikls2Pilnstikls


Ļoti biezs stikls jeb pilnstikls raisa iztēli, tas ir ļoti daudzveidīgs materiāls, ar kura palīdzību arhitekti, dizaineri un radoši māju saimnieki spēj realizēt drosmīgas idejas. Pilnstikla iespējas krāsu, formu, biezuma ziņā ir patiesi plašas, līdz ar to arī pielietojums ir sākot no nelieliem jumtiņiem virs nama ārdurvīm līdz pat krāsainām un lielām stikla sienām.

Vizuālā daudzveidība

“Man ir pat grūti nosaukt visas pilnstikla iespējas, jo patiesībā tas ir materiāls, ar kura palīdzību tiek realizētas arī drosmīgākās dizaineru idejas,” saka “AMG montāža” direktors Mairis Miķelsons. Viņa vadītā kompānija no pilstikla montējusi, piemēram, duškabīņu sienas, dažādas bīdāmās starpsienas, margas, verandu jumtiņus, pieturu sienas un pat hokeja laukuma apmales. Minētais uzskaitījums vien apliecina, ka šis materiāls ir ne tikai dizainiski interesants un daudzveidīgs, bet arī pietiekami izturīgs, lai tiktu izmantots arī lielas noslodzes sabiedriskās vietās. Tas iespējams, jo stikls ir pietiekami biezs (par pilnstiklu dēvē stiklu, kas ir, sākot no 4 mm biezs, bet parasti izmanto vismaz 8-12 mm biezu), tas ir rūdītais stikls tāpēc, pat ja tas tiek ļoti spēcīgi mehāniski bojāts, sabirs mazos gabaliņos, neapdraudot cilvēku drošību. Pilnstikla konstrukijas piemērotas gan iekštelpām, gan āram. Tas var būt arī matēts un / vai tonēts.

Caurspīdīga ainiņa…

Pilnstikls ir samērā bieži sastopams materiāls mūsdienīgos birojos, jo ar tā palīdzību var izveidot it kā caurspīdīgu, taču vienlaikus arī nodalītu biroju, kas izskatās reprezentabli. Interesanti izskatās kombinētas bīdāmas un stacionāras stikla konstrukcijas. Tās saglabā plašuma un atvērtības noskaņu. Protams, pilnstikls sastopams arī platības ziņā mazākās konstrukcijās, piemēram, mēbeļu detaļās un apgaismes elementos, bet tas ir pietiekami pamatīgs, lai no atbilstoša biezuma pilnstikla veidotu arī ēkas sienas.

Stikla sienas labi izolē skaņu, tās ir viegli un ātri uzstādāmas, jo parasti tiek liktas jau pabeigtās telpās. Šīs sienas var aprīkot ar atbīdāmām vērtnēm, palielinot telpu funkcionalitāti. Bīdāmās sienas ir ļoti noderīgs risinājums arī veikaliem lielveikalos, kuru sienas dienā ir atvērtas, bet pēc slēgšanas precei nevar piekļūt.

Ļoti populāras ir stikla durvis, kas var kalpot kā iekšdurvis starp istabām vai pirts vai dušas durvis. Šīm durvīm parasti montē eņģes, kas ļauj durvis vērt abos virzienos. Savukārt, ja telpu platība ir ierobežota un gribas tās padarīt vizuāli plašākas, labs risinājums ir bīdāmās stikla durvis, jo tās ļauj ieekonomēt vietu, kas būtu nepieciešama durvju vēršanai. Ar dekoratīviem uzliktņiem iespējams nomaskēt bīdāmo durvju mehānismus.

Praktiskie jautājumi

Speciālisti iesaka montāžas darbus uzticēt profesionāļiem, jo tajos jāņem vērā virkne knifu, lai konstrukcija kalpotu stabili un droši. Pilnstikls nav produkts, kuru var nopirkt saimniecības vai būvniecības preču veikalā, tas tiek izgatavots pēc pasūtījuma, izveidojot nepieciešamo formu un izmēru, piešķirot krāsu. Tieši tāpēc ir jārēķinās, ka pasūtījums tiek izpildīts pāris nedēļu laikā.

Pilnstikla konstrukcijas stiprināšanai jāparedz kāds izturīgs nesošs elements, piemēram, betons vai metāla profils. Arvien plašāk tiek pielietotas punktveida stiprinājumu sistēmas, kas dod iespēju radīt īpaši pievilcīgas un vizuāli vieglas konstrukcijas ar neuzkrītošu stiprinājumu un nesošo elementu klātbūtni.

Publikācijas pirmavots: www.building.lv

Atbildēt