Sākums » Blogs » Publikācijas » Ziemas dārzi katrai gaumei

Ziemas dārzi katrai gaumei

Ieraksts veikts: Publikācijas 0

Aptuveni pusi gada Latvijā ir vēss un ilgojamies pēc zaļajiem augiem un siltuma. Viens no risinājumiem, kā baudīt dārza sajūtu visos gadalaikos, ir ziemas dārza ierīkošana. Ziemas dārzs ir stiklots arhitektūras elements, ko piebūvē mājai vai atstāj brīvi stāvošu. Ziemas dārzus var izgatavot no tērauda, alumīnija vai koka, bet sienas un jumtu gatavo no īpaši izturīga stikla. Mairis Miķelsons, SIA AMG Montāža rosina izvēlēties alumīnija konstrukcijas ziemas dārziem, jo tās ir izturīgākās un ar ļoti plašu krāsu izvēli.

zviedrija kaarlstad 2013 046

Atpūta ziemā zaļumos

Ziemas dārzs ļauj justies tuvāk augiem un dabai arī ziemas mēnešos, vienlaikus pasargājot no ārējo apstākļu ietekmes. Visvienkāršāk, ja ziemas dārza ierīkošana notiek reizē ar mājas būvniecību, taču to iespējams ierīkot arī jau pie esošas mājas, iepriekš izveidojot projektu. Jādomā, kā jauno elementu vizuāli saskaņot ar ēkas arhitektūru.

Plānošana

Izvērtējot ziemas dārza atrašanās vietu, jāņem vērā, ka novietots pret dienvidiem, tas dod enerģijas ekonomiju ziemā, bet vasarā tajā ir ļoti karsti, tāpēc bez kondicionētāja vai vismaz pastiprinātas vēdināšanas iztikt nevarēs. Uz ziemeļiem novietots ziemas dārzs pasargās ēku gan no vēja, gan aukstuma. Novietojot to austrumos, tajā varēs iedzert rīta kafiju, bet rietumos novietotā ziemas dārzā varēs vērot saulrietu.

Arī formu var izvēlēties dažādu- apaļu, pusapaļu, ieslīpu, taisnstūra u.c.

Dārza plānošanā ir jāsaprot, kādas funkcijas tas pildīs, vai tā būs atpūtas telpa, kas tiks izmantota visos gadalaikos jeb universāla telpa ar plašām pielietojuma iespējām, kurā atradīsies arī, piemēram, baseins. Dažkārt ziemas dārzā tiek iemitinātas arī dažādas dzīvās radības, piemēram, putni, zivis vai tauriņi.

Jārēķinās, ka jebkura ziemas dārzam nepieciešams ierīkot notekas notekūdeņu aizadīšanai.

Ziemas dārzu var ierīkot jebkurā vietā, kur ir pamati, arī uz 9.stāvu mājas jumta, ja tas ir pietiekami nestspējīgs.

bildes no nokia 095

Karkass un stikls

Visbiežāk ziemas dārzu konstrukcijas tiek izgatavotas no alumīnija un koka vai to kombinācijām. Protams, katram materiālam ir savas priekšrocības. Alumīnijs ir mūsdienīgs materiāls, no kura var veidot arī smalkas konstrukcijas. Alumīniju var krāsot dažādās krāsās, tas ir noturīgs pret dažādiem laika apstākļiem un ilgmūžīgs.

Stikla paketes lielā mērā nosaka ierīkošanas izmaksas un arī apstākļus telpā. Caur stiklu telpā ieplūst gaisma, stikla konstrukcijas pasargā no siltuma zudumiem, bet vasarā tām nevajadzētu pārlieku uzkarsēt telpu. Bieži tiek izmantots stikls ar speciālu pārklājumu, kas atstaro saules enerģiju un palīdz taupīt siltumenerģiju.

AMG Montāža strādā ar Pinzio un Schuco alumīnija profiliem, piedāvājot interesentiem ne tikai ziemas dārzus, bet arī logus, durvis, stiklotās fasādes un automātiskās durvis. Kompānija strādā gan Latvijas tirgū, gan arī daļu produkcijas eksportē uz Skandināviju.

Pirmavots: www.building.lv

Atbildēt